Centrum pomocy / Dodawanie trybów pracy i przerw

Dodawanie trybów pracy i przerw

Rozróżnienie przerw pozwala na dokładne raportowanie czasu, w którym agent nie dzwoni. Ponieważ zatrzymanie pracy konsultanta związane jest z różnymi czynnościami (uzupełnienie skryptu, szkolenie, przerwa obiadowa itp.) to istnieje konieczność ich raportowania. Również typów pracy jest kilka i dzięki ich rozróżnieniu, jako manager, dokładniej wiesz czym konsultant się zajmuje.

Jeżeli jako administrator zdefiniujesz nowe typy prac lub przerw to konsultanci zobaczą je na swoim panelu w liście rozwijanej prac/przerw, natomiast w raporcie Czas pracy agentów pojawią się dodatkowe kolumny.

Jak dodać Typ Przerwy/Pracy?

 • Przejdź na zakładkę Konfiguracja.
 • W sekcji Agenci wybierz Typy Przerw lub Typy Prac.
 • Kliknij Dodaj element słownika.
 • W polu Opis podaj pełną nazwę typu Przerwy/Pracy np. Praca na Telefonie (nazwę tę zobaczysz na liście rozwijanej na UI w NEXT).
 • W polu Wartość podaj nazwę typu Przerwy/Pracy, która wyświetli się w liście rozwijanej na UI w Systell Contact Center.
 • Jednemu z typów Przerwy/Pracy musisz nadać wartość Domyślny (wymagane). Zaznaczenie Domyślny w jednym z typów usuwa tę opcję przy innym typie, przy którym jest aktualnie zaznaczona. Przerwa/Praca Domyślna będzie nadawana przez system automatycznie, po zalogowaniu się do Systell Contact Center, jeśli konsultant nie wybierze z listy przerw/prac innej opcji. Możliwe są dwa ustawienia: po zalogowaniu do systemu automatycznie jest ustawiany Tryb Przerwy (jeden z wybranych typów przerw ustawiony jako Domyślny) lub Tryb Pracy (jeden z wybranych typów prac ustawiony jako Domyślny). To klient decyduje, czy po zalogowaniu do systemu Systell Contact Center ma być ustawiany automatycznie Tryb Pracy czy Tryb Przerwy. Jest to w pełni konfigurowalne.
 • Kliknij OK.
 • Na liście typów możesz ustalić ich kolejność klikając Zaznacz i przesuwając strzałkami w górę lub w dół listy.
 • Aby usunąć wybrany typ Pracy lub przerwy należy przy danym typie kliknąć przycisk Usuń.

Jak ustawić czas Aftercall dla kampanii?

Aftercall to automatycznie doliczany czas na pracę po rozmowie, kiedy konsultant nie jest jeszcze zalogowany do kolejki przychodzącej. W momencie, kiedy konsultant kończy rozmowę, na przycisku wyboru pracy i przerwy pojawia się żółty przycisk z napisem AFTERCALL. Natomiast obok zobaczysz czas, który pozostał do końca Aftercall’a. Po wciśnięciu przycisku z zegarkiem możesz wydłużyć czas pracy po rozmowie. Poprzez kliknięcie na przycisk Aftercall, czas się kończy. Powrócisz wtedy do statusu sprzed rozpoczęcia rozmowy z klientem.

Ustawienie długości trybu Aftercall:

 1. Wejdź do zakładki Kampanie.
 2. Wybierz kampanię, dla której chcesz dodać Aftercall.
 3. Przejdź do zakładki Dzwonienie.
 4. W oknie Praca po rozmowie (After Call Work) wpisz czas.
 5. Kliknij OK.

Ustawiłeś Twój preferowany czas po rozmowie, który będzie od tej pory dostępny dla wszystkich agentów, jak i również spraw w danej kampanii.

Czy artykuł był pomocny?