Formularz skryptu to scenariusz rozmowy prowadzonej przez konsultanta i dane, które ma on zebrać w trakcie tej rozmowy. Mechanizm skryptera zawarty w aplikacji pozwala zbudować dowolny skrypt. Umożliwia również tworzenie drzew skryptów, czyli takich skryptów, w których jedna odpowiedź prezentuje kolejne pytanie lub kolejną grupę pól skryptu.
W Systell Contact Center (SCC) skrypt możesz stworzyć za pomocą Graficznego Designera Skryptów. Aby przejść do edytora zaloguj się do części menedżerskiej SCC i przejdź do zakładki PM (Panel Menedżerski), następnie kliknij ikonę Paska opcji i wybierz Edytor Skryptów.
Po kliknięciu ikonki pojawia się edytor.
Kliknij Nowy (1). W okienko, które się pojawi, wpisz nazwę skryptu i kliknij OK. Nazwa skryptu pojawi w tytule zakładki Edytora Skryptu.
Możesz również otworzyć istniejący skrypt, klikając ikonę Otwórz (2) i edytować go według uznania.
Po lewej stronie w sekcji Formularze (3) pojawi się pierwszy z formularzy o domyślnej nazwie “Nowy skrypt”, a w sekcji Właściwości (4) szczegóły rozmieszczenia danego formularza. Domyślnie formularz jest podzielony na dwie kolumny i dwa wiersze, co widać na arkuszu w postaci przerywanych linii.
W sekcji Właściwości (4) możesz zmienić szczegóły formularza takie jak:
Po wprowadzeniu zmian w sekcji Właściwości (4), zapisz je. O niezapisanych zmianach przypomina gwiazdka obok nazwy skryptu w tytule zakładki Edytora Skryptu oraz aktywna ikona Zapisu .
Pomocne
- Każdy skrypt musi zawierać jeden formularz domyślny. Kiedy dodasz pierwszy formularz automatycznie, zaznacza się w nim cecha Domyślny.
- Jeżeli w Twoim skrypcie jest więcej formularzy to tylko jeden z nich może być domyślny. Gdy oznaczysz jeden z formularzy jako Domyślny, powoduje to usunięcie tej cechy z formularza, który dotychczas był domyślnym.
Formularz składa się z Pól skryptu (5), które są widoczne po prawej stronie oraz ich Właściwości (6), które znajdują się poniżej.
Każde z pól ma specyficzne cechy i zastosowanie. Jeśli chcesz konfigurować dane pole, kliknij na nie, a wtedy szczegóły każdego z nich pokażą się w sekcji Właściwości (4) po prawej stronie. Dla każdego rodzaju pól właściwości są inne.
Pola etykiet służą do prezentowania tekstu i są polami tylko do odczytu. Zastosuj je do przekazywania konsultantom uwag dotyczących innych pól lub scenariusza rozmowy.
Pole tekstowe pozwala konsultantom na wpisywanie dowolnego tekstu. Zastosuj je, by zamodelować pytania otwarte, czyli takie, których odpowiedzi są opisowe.
To pole, które pozwala wpisywać tylko cyfry.
Służy do określania daty w formacie rok-miesiąc-dzień. Pola te są dodatkowo wyposażone w kalendarz, który pozwala w szybki sposób wybrać datę.
Ogranicza opcje wyboru jedynie do Tak/Nie. Pole jest tak skonstruowane, że zaznaczenie tekstu oznaczać będzie pozytywne twierdzenie, a brak zaznaczenia – twierdzenie negatywne.
To pole z listą elementów odpowiedzi/opcji, z których można wybrać tylko jedną. Pola słownikowe stosuje się, by przedstawić w skrypcie pytania zamknięte, ograniczone do jednej możliwej odpowiedzi.
Dodanie słownika do pola, np. listy rozwijanej.
Pole słownikowe o identycznych możliwościach jak Lista rozwijana (opisana powyżej). Użyj go jeśli chcesz, aby odpowiedzi w skrypcie były graficznie przedstawione jako przyciski radio. Możesz ułożyć przyciski poziomo lub pionowo.
Pole słownikowe o identycznych możliwościach jak Lista rozwijana (opisana powyżej), użyj go jeśli chcesz, aby odpowiedzi w skrypcie były graficznie przedstawione jako przyciski. Możesz ułożyć przyciski poziomo lub pionowo.
Pole słownikowe z przyciskami typu radio umożliwiające dokonanie wyboru wielu elementów słownika przez konsultanta. Dla rozróżnienia od zwykłego pola z listą przycisków radio, przyciski wielowyboru są kwadratowe.
Za pomocą tej opcji możesz zagnieździć jeden formularz w drugim.
Pomocne
Edycja słownika pola wielokrotnego wyboru pozwoli Ci wyłącznie na dodanie kolejnych elementów słownika bez możliwości ustalenia opcji domyślny, pusty, widoczny, czy formularza do wczytania.
Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami i stwórz własny skrypt składający się z kilku formularzy i podformularzy. Pamiętaj o zapisaniu swoich zmian.
Aby edytować swój skrypt kliknij Otwórz i wybierz skrypt, który chcesz edytować, a następnie kliknij Wczytaj.