Centrum pomocy / Import kontaktów do książki adresowej

Import kontaktów do książki adresowej

Za pomocą Systell Contact Center możesz zaimportować kontakty do książki adresowej przez plik w formacie .csv. Jest to pomocne w momencie, kiedy chcesz dodać dużo własnych kontaktów do książki adresowej. Kontakty, które zaimportujesz do książki adresowej będą wspierać dzwonienie a szczególnie transfer połączeń.

Użytkownicy systemu są automatycznie dodani do książki adresowej. A kontakty z głównej bazy kontaktów nie znajdują się w książce adresowej.

  1. Przygotuj dane, które mają zostać zaimportowane z pliku. Do tego celu wykorzystaj przykładowy plik do importu, który możesz pobrać poniżej. Powinieneś zachować nazwy i kolejność kolumn ze wzoru – są one odpowiedzialne za odpowiednie zaczytanie się danych wpisu w książce adresowej.
  2. Wpisy powinieneś dodać w następujących po sobie wierszach. Pamiętaj o ustawieniu znaku „;” jako rozdzielającego komórki – jest to domyślne ustawienie w programie Excel oraz zapisie pliku w formacie .csv.
[vc_btn title=”Przykładowy plik do importu.” shape=”square” color=”peacoc” size=”xs” align=”left” link=”url:https%3A%2F%2Fsupport.systell.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F06%2FWz%C3%B3r-importu-do-ksi%C4%85%C5%BCki-adresowej.csv||target:%20_blank|”]
3. Po uzupełnieniu wszystkich kontaktów, które potrzebujesz dodać, zaloguj się do części menadżerskiej Systell Contact Center.

4. Wejdź w zakładkę Baza danych i przydzielanie i wybierz opcję Import kontaktów do książki adresowej,

5. Następnie wczytaj zapisany wcześniej plik przez wciśnięcie przycisku Wybierz plik.

6. Po wybraniu pliku .csv, kliknij Importuj.

7. Twoje kontakty właśnie zostały zaimportowane do książki adresowej! Pod okienkiem wyboru pliku wyświetli się liczba zaimportowanych kontaktów.
Czy artykuł był pomocny?