Centrum pomocy / 3CX Desktop app

Jak pracować na 3CX Desktop App / 3CX Windows

Instrukcja obsługi dla aplikacji 3CX Dekstop App/ 3CX Windows

Aplikacja jest powieleniem widoku z przeglądarki, a więcej informacji na temat szczegółów tego programu znajduję się w TUTAJ .
Aplikacje instalujemy i łączymy ( provisioning ) z programem, więcej informacji jak to wykonać TUTAJ .

Jak pracować na aplikacji ?

W ustawieniach aplikacji 3CX Dekstop APP (prawy dolny róg ekranu) wchodzimy w ustawienia -> preferencje -> i zaznaczamy opcje ” trzymaj dialer na wierzchu” oraz „uruchom po zalogowaniu „. Klikając uruchom 3CX Dialer pokaże nam się widok softphone z którego możemy wykonywać lub odbierać połączenia.

Jak dzwonić i odbierać połączenia

Odbieranie połączeń w 3CX Dialer lub bezpośrednio w aplikacji Windows – oba okna wyglądają tak samo.

W Aplikacji Windows należy w prawym górnym rogu kliknąć na słuchawkę aby pojawiło się okno Dialerowe.

Telefony odbieramy za pomocą zielonej słuchawki, a odrzucamy za pomocą czerwonej.

W przypadku odebrania telefonu i chęci wykonania transferu, zawieszenia rozmowy itp. możemy zastosować owe opcje, które są wyjaśnione poniżej.

Przycisk Transfer –  po jego użyciu połącznie zostanie zawieszone i osoba dzwoniąca zostanie przeniesiona do osoby, którą użytkownik na aplikacji 3CX wskaże.

W momencie odebrania połączenia przez osobę, do której połączenie jest kierowane transfer zakończył się sukcesem. W przypadku gdy osoba jest nieosiągalna lub odrzuci połączenie osoba dzwoniąca automatycznie powraca na 1 linię.

Przycisk Transfer z zapowiedzią – działa analogicznie jak zwykły transfer z jednym wyjątkiem, przed przekierowaniem osoba transferująca zostaje połączona zawieszona, a użytkownicy 3CX’a mogą przekazać sobie informację na temat przekazanego połączenia. Po tej czynności można wrócić do rozmowy lub przetransferować rozmowę.

Przycisk Zawieś – po jego użyciu połączenia zostanie zawieszone a osoba po drugiej stronie usłyszy muzykę oczekiwania na połączenie.

Przycisk Klawiatura – uruchamia klawiaturę, która jest przydatna w momencie gdy podczas połączenia należy wybrać jakąś opcję (dial code).

Przycisk Wycisz – wycisza mikrofon użytkownika.

Gdy chcemy zadzwonić wpisujemy w oknie Dialerowym numer do kogo chcemy zadzwonić lub korzystamy z kontaktów w aplikacji i klikamy zieloną słuchawkę.

Czy artykuł był pomocny?